Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom doradców, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza w dniach 10-11 października 2017 r. na pierwsze z cyklu szkoleń z zakresu żywienia człowieka pn: „Dietetyka w chorobach żywieniowo zależnych”. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla doradców współpracujących z rolnikami prowadzącymi agroturystykę, gospodarstwa opiekuńcze lub kołami gospodyń wiejskich, a także do innych zainteresowanych osób. Osoby zamierzające wziąć udział w szkoleniu, nie muszą posiadać wykształcenia kierunkowego w tej dziedzinie, ale chcą zapoznać się z wiedzę o żywieniu człowieka, profilaktyką chorób dietozależnych, czy też zamierzają podnieść swoją wiedzę w przedmiotowym zakresie.


Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu stosowania różnych rodzajów diet, ustalania jadłospisu dla osób indywidualnych, przeprowadzania wywiadów żywieniowych oraz zdrowotnych ze względu na różne parametry (również chorobowe), niefarmakologiczne metody leczenia różnych schorzeń, dietoterapię oraz dietoprofilaktykę chorób cywilizacyjnych XXI wieku.


Oprócz wiedzy teoretycznej, w części praktycznej prowadzone będą, po każdym z 4 bloków tematycznych, zajęcia dt: możliwości wykorzystania informacji znajdujących się na etykietach produktów spożywczych w planowaniu żywienia, nauki ustalenia przykładowych racji pokarmowych dla różnych osób w zależności od czynników ryzyka, oceny stanu odżywienia oraz oceny jakościowej notowań z ostatnich 24-godzin.


Wszyscy uczestnicy ponoszą koszty administracyjne (wyżywienie i nocleg), z tym, że nocleg dla doradców ODR – 60,00 zł, pozostali 80,00 złotych.
Koszty dydaktyczne dla doradców z ODR jest bezpłatny, inni uczestnicy: 220,00 zł


Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.


Prosimy o przesłanie wypełnionych kart uczestnictwa w szkoleniu do 5.10.2017 r.


Osoba do kontaktu w sprawach rekrutacji i organizacji:
Janina Dąbrowska. tel. 22-729 66 34 wew. 106, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoba do kontaktu w sprawach merytorycznych:
Małgorzata Pucek, tel. 22-729 66 34 wew. 112, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: