48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

8 maja 2018 roku Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Jacek Węsierski przyjął 8-osobową grupę studyjną przedstawicieli ministerstwa rolnictwa Turcji uczestniczących w projekcie Technical Assistance for the Establishment of a Farm Advisory System (FAS) in Turkey (tworzenie systemu doradztwa w Turcji) i przedstwił strukturę doradztwa rolniczego w Polsce oraz rolę CDR.

W dniach 9 i 10 maja br. grupa  przebywała w Oddziale CDR w Radomiu. Z gośćmi spotkał się Henryk Skórnicki Dyrektor CDR O/Radom, który zaprezentował główne zadania realizowane przez radomski oddział Centrum. Następnie goście zwiedzili Centrum Praktycznego Szkolenia w Zakresie Małego Przetwórstwa. W Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Grabowie n/Wisłą, zapoznali się z prowadzonymi przez CDR we współpracy z IUNG i IHAR doświadczeniami polowymi, w tym Porejestrowym Doświadczalnictwem Odmianowym (PDOiR) prowadzonym metodami ekologicznymi, oraz doświadczeniami z uprawą ziemniaka i starych odmian zbóż.

W drugim dniu wizyty studyjnej odbyło się spotkanie delegacji z przedstawicielami grupy producenckiej Fruit Family, zrzeszającej blisko 80 sadowników z regionu grójecko-wareckiego. Przedstawiono zasady organizacji grup producenckich w Polsce, rozmawiano na temat procesu przechowywania owoców i przygotowywania ich do sprzedaży. Uczestnicy odwiedzili także firmę kompleksowo zaopatrującą sadowników i ogrodników w środki do produkcji oraz gospodarstwo sadownicze w Sadkowie Szlacheckim, gdzie podziwiali nowoczesny sad jabłoniowy, nawadniany i chroniony przeciw gradowo.

Wszystkie spotkania i rozmowy spotkały się z dużym zainteresowaniem gości. Wizyta delegacji była świetną okazją do wymiany doświadczeń zarówno dla strony tureckiej, jak i dla polskiej.

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl