48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

W piątek, 11 maja 2018 roku w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się uroczystość odsłonięcia Kamienia-Miejsca Pamięci poświęconego Tadeuszowi Kościuszce powiązana z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W roku 1917 Kamień ten ufundowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Rolniczej w Pszczelinie, na którego terenie znajduję się obecnie siedziba Centrum, a w roku 2017 z inicjatywy Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Gminy Brwinów został on odnowiony i przeniesiony na miejsce przy lewym skrzydle siedziby Centrum.


W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska- doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy; Pan Arkadiusz Kosiński-burmistrz Gminy Brwinów wraz z delegacją; Pan Jarosław Danowski-zastępca Dyrektora ds. nauki i doradztwa z Departamentu Strategii, Analiz i Rozwoju Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Pan Marek Sarwa-Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz absolwenci i byli nauczyciele Szkoły Rolniczej w Pszczelinie, z Panem Janem Sadowskim na czele. Na uroczystość przybyli także Pani Dyrektor Anna Kurman, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie. W obchodach uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy ze szkoły oraz poczet sztandarowy ze straży miejskiej z Brwinowa.

 
Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przywitał zaproszonych gości i uroczystość rozpoczęła się wspólnie odśpiewanym hymnem narodowym.


Następnie krótkie przemówienia wygłosili: Pani Barbara Fedyszak-Radziejowska, Dyrektor Centrum Pan Jacek Węsierski, Burmistrz Gminy Brwinów Pan Arkadiusz Kosiński oraz Pan Jan Sadowski- wieloletni dyrektor byłej szkoły rolniczej.


Po części oficjalnej serca wszystkich uczestników uroczystości podbił występ artystyczny dzieci ze szkoły, które odśpiewały pieśń o bohaterze narodowym Tadeuszu Kościuszce pt. „Przysięga”. Zacni Pszczeliniacy natomiast wyśpiewali hymn szkoły w Pszczelinie: „Byśmy zawsze tak śpiewali […] o Pszczelinie pamiętali, póki będziem żyć”.


Na koniec uroczystości Dyrektor CDR Pan Jacek Węsierski wraz z Burmistrzem Brwinowa Panem Arkadiuszem Kosińskim dokonali przecięcia wstęgi, a pod pomnikiem delegacje złożyły biało-czerwone kwiaty.


 

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl