48 22 729 66 34 do 38
sekretariat@cdr.gov.pl

A A A

A- A A+

Informujemy, że w organizowanym przez WWF, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Koalicji Żywa Ziemia, konkursie na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego, w etapie krajowym, zwyciężyli Państwo Marta i Tadeusz Żerańscy z województwa mazowieckiego, którzy prowadzą gospodarstwo ekologiczne w sposób przyjazny środowisku morskiemu. Za zwycięstwo w etapie krajowym konkursu Państwo Żerańscy otrzymują nagrodę w wysokości 1 000 euro. W etapie międzynarodowym konkursu, którego finał planowany jest we wrześniu br., rolnicy zawalczą o 10 000 euro.

Jury konkursu, złożone z przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawicieli Fundacji WWF Polska, brało przede wszystkim pod uwagę zrównoważone podejście Państwa Żerańskich w prowadzeniu gospodarstwa, które przyczynia się do ochrony wód przed zanieczyszczeniem związkami azotu i fosforu. Rolnicy praktycznie nie ingerują w środowisko naturalne, a ekstensywna uprawa roślin i hodowla zwierząt nastawione są na jakość, a nie ilość.

II miejsce oraz nagroda w wysokości 500 euro zostały przyznane Pani Monice Klarzak i Panu Łukaszowi Stefaniakowi z województwa łódzkiego.

III miejsce oraz nagrodę w wysokości 300 euro otrzymał Pan Piotr Bruliński z województwa podlaskiego.

Laureatom i wspierającym ich Doradcom gratulujemy!

Więcej informacji o konkursie i praktykach przyjaznych środowisku morskiemu tutaj: https://zdrowybaltyk.pl

Współpracują z nami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Adres

ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów

Telefon/fax

+48 22 729 66 34 do 38
+48 22 729 72 91

Adres e-mail

sekretariat@cdr.gov.pl
© Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Wdrożenie: Solmedia.pl